Transport pianina – od czego zależy cena usługi

Firma od transportu pianin

Kiedy mamy zamiar przeprowadzić się do innego domu lub mieszkania z całym swoim dobytkiem to zazwyczaj korzystamy z pomocy firm transportowych. W przypadku przeprowadzki niezbyt dalekiej wiele drobiazgów możemy przewozić sami własnym samochodem, ale takie rzeczy jak meble, lodówka, kuchnia gazowa i temu podobne sprzęty, najczęściej zabierane są przez odpowiednio w tym kierunku przeszkolonych pracowników firm transportowych. Nie tylko wiedzą oni jak przewozić takie cenne rzeczy, ale mogą korzystać także z nowoczesnych pojazdów oraz urządzeń i elementów ochronnych ułatwiających przewóz. W naszym dobytku mogą znajdować się jednak także rzeczy wyjątkowo cenne, często o wartości nie tylko sentymentalnej, ale także historycznej. Przykładem tego są między innymi pianina. To ciężkie, ważące nawet 700kg, i delikatne instrumenty, które wymagają specjalnej opieki. Jeśli chcemy, aby nasze pianino po transporcie nadal było sprawne i nie zostało uszkodzone wizualne to koniecznie powinniśmy wynająć firmę do zajęcia się takim transportem. Na jakiej zasadzie będzie wyliczony koszt takiej usługi?

Transport pianina  – na jego koszt składa się wiele czynników

Podstawowa sprawa związana z kosztami transportu pianina to naturalnie odległość. Im dalej tym więcej zapłacimy, a firmy te często liczą sobie opłaty po prostu za każdy przejechany kilometr. Kontaktując się z firmą na pewno zostanie na przedstawiona stawka za każdy przejechany kilometr. To jednak nie koniec. Do ceny doliczane są bowiem różnego rodzaju dodatkowe opłaty. Bardzo ważny będzie na przykład stopień trudności wyniesienia lub wniesienia pianina. Jeśli na przykład nie można skorzystać w budynku z windy, schody są wąskie i kręte, a i wyniesienie pianina z samego domu będzie trudnym zadaniem, to na pewno cena usługi automatycznie podskoczy do góry. Cena zależna jest też od wagi pianina. Instrumenty polskiej produkcji ważną zazwyczaj 200-300kg. Niemieckie mogą ważyć już nawet 700kg, a to oznacza kolejne problemy i cena znów szybuje w górę.

Firma realizująca transport pianina

Dolicz koszt ubezpieczenia

Do ogólnej ceny usługi transportu naszego pianina należy także koniecznie doliczyć ubezpieczenie tego instrumentu. Profesjonalna firma oferująca transport pianin powinna posiadać własny pakiet ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia pianina, jednak bardzo często ubezpieczenie to wyliczane jest na podstawie wagi przewożonej rzeczy. Jeśli jest to naprawdę cenne pianino to zakres ubezpieczenia nie da pełnej rekompensaty finansowej w razie uszkodze holland-casinoń. Dlatego najlepiej ubezpieczyć pianino dodatkowo na własną rękę. Cena ubezpieczenia będzie zależała od wartości instrumentu, jego wieku, stanu technicznego, a także odległości na jaką instrument będzie przewożony.

Nie warto oszczędzać pieniędzy

Kiedy poznamy już ostateczny koszt transportu naszego pianina to w pierwszej chwili może nam się niestety wydawać, że jest to kwota zabójcza. Wiele osób z tego powodu „skrzykuje” rodzinę i znajomych, aby wspólnie zapakować na przyczepkę pianino i przewieźć je w inne miejsce. Niestety ryzyko uszkodzenia instrumentu jest wtedy ogromne, gdyż nie mamy doświadczenia w takich transportach. Inwestycja w dobrą firmę transportową w tym wypadku naprawdę jest więc opłacalna. Gdy samodzielnie przewozimy telewizor i go zepsujemy to strata jest niewielka. Pianino często stanowi jednak rodzinne pamiątki. Jak je uszkodzimy to w żaden sposób nie uda nam się później zastąpić takiej straty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby opublikować komentarz.