Czas na wyprowadzenie się ma znaczenie.

Czas na wyprowadzenie się

Czas na wyprowadzenie się to okres, w którym powinniśmy opuścić zajmowany dom lub mieszkanie i wywieźć z niego wszystkie nasze rzeczy. Czas ten najczęściej jest określany w umowie przedwstępnej sprzedaży nieruchomości lub w akcie notarialnym. Czy jest istotny?

Czas na wyprowadzenie się powinien być dogodny dla obu stron.

Z pozoru cel jest jasny: zmuszenie starego właściciela nieruchomości do opuszczenia lokal w sensownym terminie. Zapis z pozoru bardzo formalny, mający być straszakiem dla wszystkich tych którzy chcieliby sprzedaż lokal i pozostać w nim zbyt długo. Taki zapis jednak jest istotny dla wszystkich sprzedających lokal mieszkalny. Źle ustalony czas na wyprowadzkę, to początek poważnych problemów.
Warto wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację. Czas na opuszczenie lokalu wynosi 7 dni, czas na wprowadzenie się do nowego miejsca zamieszkania jeszcze nie nadszedł gdyż – na przykład – deweloper wydaje klucze do mieszkań za miesiąc lub dwa. Co w takiej sytuacji? Gdzie podziać się z dobytkiem?

Jeśli chciałbyś skonsultować te kwestie z osobami której już się przeprowadziły możesz zadać pytanie na forum przeprowadzkowym.

Przechowalnia rzeczy może uratować sytuację.

Jednym z rozwiązań takiego problemu, może być wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która oprócz swoich klasycznych usług, świadczy usługi przechowywania dobytku. Takie usługi świadczą tylko najlepsze firmy przeprowadzkowe.

przechowalnia rzeczy

Magazyny, którymi dysponują takie firmy, mogą pomieścić wiele rzeczy. Opóźnienie możliwości wprowadzenia się do nowego miejsca zamieszkania staje się wtedy mało istotne. Sami możemy udać się do hotelu, a nasze rzeczy będą bezpiecznie przechowywane w magazynie.

Oczywiście idealnie jest, jeśli do takich sytuacji nie dochodzi, dobrze więc ustalać taki termin na wyprowadzkę, jaki pozwoli nam wprowadzić się do nowego miejsca. Jeśli zaś z jakichś powodów będzie inaczej, wybierać firmę przeprowadzkową, która przechowa nasz dobytek. Chwilowe pozostawanie bez lokalu mieszkalnego może zdarzyć się przy każdej transakcji sprzedaży nieruchomości i bez wątpienia można sobie w takiej sytuacji poradzić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby opublikować komentarz.