Prawne podstawy domagania się odszkodowania od firmy przeprowadzkowej ?

4141462939_fbf1d3c85b

W jakiej sytuacji my jako klienci mamy prawo do domagania się odszkodowania od firmy zajmującej się naszą przeprowadzką, czy istnieją przeciwwskazania, które spowodują odrzucenie naszego roszczenia? O tym dowiesz się dzisiaj dzięki uprzejmości blogerów z Zapytajoprzeprowadzke.pl.

Oczywiście że tak, ważne jest aby przed podpisaniem umowy dotyczącej wykonania danej usługi dokładnie zapoznać się z naszymi możliwościami, prawami czy formami zwrotu należności kiedy nasze rzeczy zostaną uszkodzone, zniszczone czy gdy okaże się że zaginęły. Wiele firm posiada ubezpieczenie z którego, należność zostaje wypłacana, koniecznym elementem jest jednak dość rzetelne przygotowanie się do przeprowadzki. Warto cenniejsze rzeczy sfotografować, aby załącznik dla ubezpieczyciela był jasny. Dodatkowo wynajmując firmę warto zwracać uwagę czy wywiązują się oni z założeń jakie były ustalane przed współpracą, a mianowicie odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, załadunek czy samochód.

Nowoczesność daje nam wielkie pole do manewru, my jako klienci dostajemy możliwość szerokiego działania, wyboru najodpowiedniejszej firmy, czasami lepiej wydać więcej na firmę transportowa która w bardzo profesjonalny sposób podjedzie do zadania, niż oszczędzić, a później niestety liczyć straty. Zapoznanie się z opiniami dotyczącymi wybranej firmy, sprawdzenie ich referencji, rozmowa z koordynatorem wiele zmienia, daje nam pogląd na jakość świadczonych usług. Okazuje się niestety bardzo często że niezadowoleni klienci głośno nie wyrażają problemów jakie wynikły w trakcie współpracy, co okazuje się być błędem, mając prawa konsumenckie, warto u źródeł zgłaszać swoje niezadowolenie, dzięki czemu, pracodawcy mając ogląd sytuacji w efektywny sposób, eliminują niewłaściwe działania, szkodzących firmie pracowników.

Warto wiedzieć że to od nas samych zależy wiele, ale także od uczciwości firm z jakimi współpracujemy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby opublikować komentarz.